TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI ÖZEL REYHAN’DAN

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI ÖZEL REYHAN’DAN

Ankara’da yapılan Akıl Oyunları Olimpiyatında Konya’yı temsil eden Özel Reyhan Koleji öğrencileri, 3 altın, 2 bronz madalya ile Akşehir adına Türkiye ile yarıştı, Konya’nın yüzünü güldürdü

ANÖZDER’in  Türkiye genelinde yaptığı ve bölge elemelerini geçip finallere kalan Ankara, Samsun, Kayseri, Çorum, Amasya, Nevşehir gibi illerin katıldığı Akıl Oyunları Olimpiyatı hafta sonu Samanyolu Kolejinde ilginç çekişmelere sahne oldu.

Müsabakalar sonucunda üç boyutlu hedef 4 oyununda Özel Reyhan Koleji 7.sınıf öğrencilerinden N.Kutay Koç ve Türk damasında Hamza Kale, ‘Quikso’ da Berkay Bayar rakiplerini bir bir eleyerek altın madalyaya uzandılar ve Türkiye şampiyonu oldular.

‘Jenga’ da Fatih Şarlak, ‘Tangram’ da Rasim Biçer  bronz madalya alarak Türkiye üçüncüsü oldular.

Okulun rehber öğretmeni Zafer Erdönmez’in de motivasyon desteği  için  ekiple birlikte gittiği akıl oyunları olimpiyatları için, bu oyunlar psikologların tavsiye ettiği, dikkat eksikliğinin giderilmesinde, öğrencilerin farklı boyutlarda düşünmesini sağlayan, ileriye dönük strateji geliştirmeyi öğreten, hızlı düşünmeyi el becerisine yansıtan ayrıca çağımızın hastalığı olan televizyon ve internet bağımlılığı için alternatif bir çözüm olarak gördüklerini söyledi.

Konu  hakkında açıklama yapan okul müdürü Emir Kılıç: “Popülaritesi her geçen gün artan akıl oyunları olimpiyatında Konya’yı temsil etme onurunun ardından  Türkiye genelinde bu derece başarı hepimizi sevindirdi. Özel Reyhan öğretmenleri olarak elimizdeki cevherin farkındayız. Başarıda emeği geçen herkesi tebrik ederim” dedi.


ÖZEL  REYHAN’DAN  TERCİH  GEZİLERİ

ÖZEL REYHAN’DAN TERCİH GEZİLERİ


ÖZEL  REYHAN’DA BAŞARI PERFORMANS YEMEĞİ

ÖZEL REYHAN’DA BAŞARI PERFORMANS YEMEĞİ


REYHAN KOLEJİ’NDEN AÇIK HAVA DERS

REYHAN KOLEJİ’NDEN AÇIK HAVA DERSLERİ


ÖZEL  REYHAN  MİNİKLERİ  YILIN  ANNESİNİ  SEÇTİ

ÖZEL REYHAN MİNİKLERİ YILIN ANNESİNİ SEÇTİ


Merve Eğitim Kurumları Madalyaları Konya’ya Taşıdı!

20. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatlarında 4 altın, 1 gümüş madalya kazandık!


| Her hakkı saklıdır.